CHP'nin 2015 genel seçimleri için ilk mitingi 'Milletçe alkışlıyoruz' gerçekleşti.

CHP'nin 2015 genel seçimleri için ilk mitingi 'Milletçe alkışlıyoruz' gerçekleşti.

CHP'nin 2015 genel seçimleri için ilk mitingi 'Milletçe alkışlıyoruz' İstanbul'un Kartal ilçesinde gerçekleşti. İşte Kılıçdaroğlu'nun ilk mitingdeki konuşmasından çarpıcı detaylar...

11/04/2015

CHP'nin 2015 genel seçimleri için ilk mitingi 'Milletçe alkışlıyoruz' İstanbul'un Kartal ilçesinde gerçekleşti. İşte Kılıçdaroğlu'nun ilk mitingdeki konuşmasından çarpıcı detaylar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 7 Haziran seçimleri kapsamında gerçekleştireceği mitinglere startı İstanbul'un Kartal ilçesinden verdi.

Büyük İstanbul mitinginde, 'Milletçe Alkışıyoruz' sloganlı yeni reklam filminin tamamı da yayına girdi.

KILIÇDAROĞLU TARİH VERDİ: 19 NİSAN'DA...

Kılıçdaroğlu, ilk 2015 seçimi mitinginde 19 Nisan'da ankara'da bir Türkiye programı çacaklarını duyurdu ve işsizlikle ilgili çözümleri orada açıklayacaklarını "Çiftçi kardeşim sen ne ekeceğini önceden bileceksin, fiyatını 1 sene önce öğreneceksin. Yaşanacak bir Türkiye sözü veriyorum ben. Her kesimin mutlu olduğu bir Türkiye sözü veriyorum ben. Yaşayacağız, bu güzel ülkede yaşayacağız. Bu toplumun en derinden sarsan işsizlik sorunu. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Malum zihniyetten işsizliği çözeceğiz diye bir laf ettiler mi size? Bütün kötülüklerin anasıdır işsizlik. Ayın 19’unda Ankara’da yaşanacak bir Türkiye programını açacağız. Çözümlerimizi orada açıklayacağız. Size söylediğim her şeyin maliyetinin hesaplandığını bilmenizi isterim. Yaşanacak Türkiye toplantısına bildirimizi açıklayacağız. Tümünüzü bekliyorum. Yaşanacak Türkiye sizlerin eseri olacak." sözleriyle aktardı.

SARIGÜL DE MİTİNGDEYDİ

CHP İstanbul 2. bölge 9. sıradan aday gösterilen ve Ankara kulislerinde 'sınırda olduğu' yönünde yorumlar yapılan Mustafa Sarıgül de mitingdeydi. Sarıgül, mitinge katılan vatandaşları selamladı ve ellerini sıktı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"KORKMAYIN, YILMAYIN, SİNMEYİN"

"Tek tek sayacağım. Öğrenci, öğretmen, işçi, işveren, memur, çiftçi, esnaf emekli, ev kadını, çöpte kağıt toplayan vatandaşım, işsiz yoksul vatandaşım merdiven altı çalışan sigortasız kardeşim sana Kartal Meydanı’ndan selam gönderiyorum. Bütün milletime, iş dünyasına, finans, sağlık, spor ve medya dünyasına sesleniyorum. Hukuk aleminde, hakimine savcısına avukatına sesleniyorum. Belediyelere. Sivil toplum örgütlerine, devletin kurumlarında çalışan vatandaşlarıma sesleniyorum. Bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Öğretmene öğrenci emekli çalışan esnaf çifti toplumun her kesimine sesleniyorum. Açık yüreklilikle söylüyorum korkmayın, yılmayın, sinmeyin. Çünkü yanınızda Cumhuriyetle yaşıt CHP var. Korkmayın, yılman, sinmeyin. Kabadayılıktan. Zalimlikten, zorbalıktan yasa dışından, baskılıkçıdan, ayrımcılıktan uzak bir anlayışın temsilcisi CHP var. Onun için diyoruz korkmayın yılmayın CHP var. Ekonomik refahı herkesin nasipleneceği şekilde paylaşmayı hedef edinmiş anlayışın temsilcisi CHPvar." 

"HESABINI SORACAĞIZ"

Milletçe hesabını soracağız, geliyoruz milletçe geliyoruz, az kaldı. Bugün buraya neden geldik. Bugün buraya ülkemizdeki kabul edilemez gidişattan milletçe duyduğumuz ızdırabı ve tahammülsüzlüğü haykırmak için geldik. Ülkemizdeki yozlaşmaya karşı haykırmak için geldik. Bugün buraya milletin milletliğini devletin devletliğini tehdit eden yozlaşmaya dur demek için geldik. Ülkemizde kol gezen yoksulluk, işsizlik, yolsuzluk, adaletsizlik karşısında eğilmeyeceğimizi haykırmak için geldik. Ülkemizde milletin polisle arasını açan, hukukla arasını açan, basınla arasını açan, sporla sanatla kültür ile arasını açan milletin, imanla dinle arasını açan, devlet ile arasını açan ve en acısı milletin milletle arasını açan zihniyeti reddettiğimizi haykırmak için buraya geldik. 

"TÜM VATANDAŞLARIMIZI BU ALKIŞA KATILMAYA DAVET EDİYORUM"

Bugün buraya ülkemizde egemen olan sorumsuzluğu, çıkarcılığı ve saldırganlığı tahttan indireceğimizi haykırmak için geldik. Türkiye’ye yaşanmaz bir ülke haline getirenlere 'kalkın oradan o koltuğa millet oturacak' demek için geldik. Milletçe büyük bir alkışı başlatmak için geldik. Hakka hukuka ve ekonomiye, özgürlüğü, barışa ve adalete cumhuriyete zulmeden malum zihniyleti protesto alkışıdır. Üzerine basa basa söylüyorum. Bu alkış hakka hukuka ve ekonomiye özgürlüğü barışa ve adalete laikliğe demokrasiye ve cumhuriyeti zulmeden zihniyeti protesto alkışıdır. Bu alkış kısa sürede bir çığı gibi büyüyerek bütün ülkeye yayılacak toplumsal bir alkıştır. Bu Türkiye’yi yaşanmaz hale getirenlere meydan okumadır. Tüm vatandaşlarımızı bu alkışa katılmaya davet ediyorum. Haydi milletçe avuçlarımız patlarcasına alkışlıyoruz.

"MİLLETÇE ALKIŞIYORUZ" MİTİNGİ

Mitinglerin genel sloganı olan 'Milletçe alkışlıyoruz' ifadesi, CHP'nin eçim kampanyası için anlaştığı Ali Taran'ın CHP için hazırladığı reklam kampanyasında ön plana çıkıyor. CHP'nin seçim döneminde yapacağı bütün mitinglerde bu slogan kullanılacak. Reklam kampanyası  ile miting programı eş zamanlı yürüyecek.

kaynak:internethaber

Sosyal ağda paylaş


Partilerde son gelişmeler (Tümünü Gör)


Cumhuriyet Halk Partisi Millet vekili Adayları

METİN ÇELİK

METİN ÇELİK

Parti:
Cumhuriyet Halk Partisi
K. il:
Bursa
K. Bölge:
0
Adayı:
Detaylı İncele
İNAN KESER

İNAN KESER

Parti:
Cumhuriyet Halk Partisi
K. il:
Bursa
K. Bölge:
0
Adayı:
Detaylı İncele
AYŞE ŞAHİN

AYŞE ŞAHİN

Parti:
Cumhuriyet Halk Partisi
K. il:
Bursa
K. Bölge:
0
Adayı:
Detaylı İncele
ERKAN DÖNMEZ

ERKAN DÖNMEZ

Parti:
Cumhuriyet Halk Partisi
K. il:
Bursa
K. Bölge:
0
Adayı:
Detaylı İncele

2015 Genel Seçimleri

CHP'nin 2015 genel seçimleri için ilk mitingi 'Milletçe alkışlıyoruz' gerçekleşti. için Yorum Bırakın.