Haydi el ele

Misyonumuz

Duyarlı birey, Duyarlı toplum için Haydi el ele

 Biz Kimiz?

 

Haydi Elele dayanışma derneği bir yardım kuruluşu değil bir sivil toplum kuruluşudur. En temel amaçlarından biri, toplumdaki sorumluluk bilincini artırmak ve ihtiyacı olan insanlara destek sağlamaktır.  Kurucumuz İsmail GÜLTEKİN’e göre;  Haydi El Ele toplumsal bazı yükümlülüklerin toplamından oluşuyor. Bu yükümlülükler; halk için sosyal politikalar oluşturmak, takip etmek, kararlar almak ve eylemler oluşturmaktır. Bunları da sizlerin yardımıyla yapacağımızı düşünüyoruz.

 

Haydi el ele dayanışma derneği kütük no: 34 - 203 - 124

 

Ne yapıyoruz/yapacağız?

 

Yeni kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olmamıza rağmen yapacağımız projeler ve çalışmalar için elimizden gelen desteği vermeye ve imkânlarımızı zorlamaya hazırız. Her ay çıkaracağımız dergide markaların sosyal sorumluluk projeleri hakkındaki görüşlerine yer verirken, üniversiteli arkadaşlarımızla da eğlenceli söyleşiler gerçekleştireceğiz. Ayrıca dergimizde her ay yapılacak olan sosyal sorumlulukla ya da toplumla ilgili makale vb. yarışmalarda ise, öğrencilerimizin görüşlerini ve düşüncelerini de öğrenmiş olacağız. Hem toplumu bilinçlendirmek ve teşvik etmek adına hem de üniversiteli arkadaşlarımızın yaptıkları işleri duyurmak adına çok verimli bir çalışma gerçekleştireceğiz.

 

 

Amaç:

 

Toplumdaki sosyal sorumlulukla ilgili bilinci arttırmak ve maddi- manevi olarak yardıma ihtiyacı olan insanlara destek sağlamaktır. Bunu da markaların desteklerini alarak ve duyarlılıklarını kamuoyuyla paylaşarak yapmaktır. Bunların yanı sıra üniversitedeki arkadaşlarımızla iletişim halinde olup yapmış oldukları ya da yapacakları projelerde destek olmaktır.

 

Hedef:

 

Hedefimiz aslında sloganımızdır;

 

Birilerine yardımcı olabilmek, işe yaraya bilmek pek çoğumuzun ortak isteği, işte bu sebeple içinizdeki iyi niyeti, faydalı fikirlere, projelere, işlere yönlendirebilecek projemizin yaygınlaşması için sizler gibi gönüllü toplumsal liderleri projelerimizde çalışmaya bir fark yaratmaya davet ediyoruz.

 

Biz bu noktada  “Haydi el ele” toplumsal sorumluluk projesi ile sizi ortak projeler oluşturmaya, kendimizde toplumumuzda projelerimizde çalışmaya bir fark yaratmaya davet ediyoruz. Katkınızın ne olabileceğini sizin seçiminiz olacak.

 

İster bizim oluşturduğumuz projelere katılır, ister kendi önerinizi oluşturur veya yakın çevrenizde gözlemlediğiniz bir sorun hakkında yeni bir proje oluşturmamıza yardım edebilirsiniz.